Poduszki z naturalnym wypełnieniem i ich wpływ na jakość snu

By admin
17 marca 2022
3 min read

Jakość snu ma ogromny wpływ na nastrój oraz na to, jak będzie wyglądać dalsza część dnia. Jeżeli sen w jakiś sposób zostanie zaburzony, wówczas ucierpi nie tylko samopoczucie, ale i koncentracja. Jednym z czynników, które wpływa na jakość snu, jest źle dopasowana poduszka. W takim razie, jakiego typu poduszki najlepiej wybrać?

Dlaczego wybór odpowiedniej poduszki jest tak ważny?

Wybór odpowiedniej poduszki jest ważny, ponieważ wpływa to na jakość snu. Dlaczego tak jest? Ponieważ poduszka ma bardzo długi kontakt z ciałem, a to oznacza, że trzeba zadbać o odpowiedni materiał i wypełnienie. Poduszka ma za zadanie odpowiednio podbierać kark i głowę, w taki sposób, aby podczas snu zachować odpowiednią postawę ciała. Kręgosłup nie może być wygięty, powinien układać się w linii prostej. Musi być dostosowana zarówno kształtem, jak i twardością. Oprócz tego warto również zwrócić uwagę na wypełnienie poduszki. Dobrą opcją jest wybranie poduszki ze wsadem naturalnym, które ma wiele zalet.

Poduszki z naturalnym wypełnieniem — jakie mają zalety?

Poduszki z naturalnym wypełnieniem mają wiele zalet. Nie jest to nowość. Takie rozwiązanie było stosowane już przez starsze pokolenie. Zostały zapomniane i wyparte przez sztuczne wypełnienia. Ich korzyści zostały w ostatnich latach znowu docenione, ponieważ poprawiają nastrój oraz zapewniają wiele innych korzyści.

Zalety poduszek z naturalnym wypełnieniem:

 • Idealne dla alergików, ponieważ mają właściwości antyalergiczne oraz antybakteryjne,
 • są ekologiczne, nie wpływają negatywnie na środowisko,
 • odpowiednie dla każdej osoby niezależnie od wieku,
 • poprawiają nastrój, przynoszą ulgę przy reumatyzmie, migrenach, czy napięciem mięśni i stresie,
 • spanie na nich jest to wyjątkowo przyjemne,
 • można na nich spać, niezależnie od przyjmowanej pozycji, ponieważ dopasowują się do kształtu ciała,
 • masują, rozluźniają mięśnie, relaksują ciało.

Jakie są rodzaje poduszek z naturalnym wypełnieniem?

Jest wiele rodzajów wypełnień. Ciągle pojawiają się nowe rozwiązania. Do wyboru są wsady jednorodne, mieszane, albo z dodatkiem ziół i minerałów.

Rodzaje wypełnień:

 • Poduszka z łusek gryki — najczęściej wybierana poduszka. Jest wygodna, miękka i delikatnie masuje. Zapewnia odpowiedni przepływ powietrza i odprowadza wilgoć. To dobre rozwiązanie dla alergików i osób cierpiących na migreny.
 • Poduszka z gorczycy — wypełnione ziarnami gorczycy albo wypełnione mieszanką gryki, orkiszu i gorczycy. Sprawdzi się w przypadku osób starszych.
 • Poduszka z orkiszu — zawiera łuskę orkiszową. Dopasowuje się do każdej pozycji, masuje, odprowadza wilgoć i zapewnia przepływ powietrza. Idealna dla dziecka.
 • Poduszka z pestek wiśni — najczęściej wykorzystywana jako ciepły albo zimny okład dla ciała w formie termofora.

Wypełnienie poduszki ma wpływ na jakość snu. Warto wybrać te z naturalnym wsadem. Działają korzystnie one na ciało, dopasowując się do jego kształtu. To idealne rozwiązanie dla osób zmagającymi się z wszelkimi bólami i alergiami. Sprawdzą u każdego, niezależnie od wieku.