Co to jest i jak działa poduszka pneumatyczna?

By admin
20 grudnia 2022
3 min read

Zdrowy i komfortowy sen jest ważny dla każdego człowieka, a już szczególnie dla osób z dysfunkcjami lub schorzeniami kręgosłupa. Poduszki pneumatyczne pełnią rolę rehabilitacyjna, a także skutecznie zapobiegają odleżynom. Dlaczego tak się dzieje? Co to jest i jak działa poduszka pneumatyczna? Tego dowiesz się w niniejszym artykule.

Poduszka pneumatyczna – co to jest i jak działa?

Poduszka pneumatyczna to specjalna poduszka, która jest zaprojektowana, aby zapobiegać odleżynom. Posiada pojedyncze komory ukształtowane i połączone w sposób pozwalający na powolne przemieszczanie się powietrza pomiędzy komorami, zmniejszając ryzyko powstania odleżyn. Poduszka równomiernie rozprowadza nacisk podłoża na tkanki miękkie okolic miednicy.

Poduszka pneumatyczna – rodzaje

Poduszka pneumatyczna podobnie jak materace mają różną konstrukcje, dlatego dzielimy je na poduszki piankowe, żelowe, komorowe oraz dmuchane z otworami.

  1. Poduszki pneumatyczne piankowe, żelowe – można je stosować profilaktycznie, gdy nie ma jeszcze żadnych zmian na skórze. Mają strukturę z wypustkami, które usprawniają procesy krążenia krwi i odciążają ciężar ciała.
  2. Poduszki pneumatyczne dmuchane z otworami – stosowane prewencyjnie przy niewielkich zmianach odleżynowych lub w profilaktyce. Posiadają otwory, które zapewniają odpowiednią wentylację.
  3. Poduszki pneumatyczne komorowe – są to najlepsze, a zarazem najdroższe modele poduszek na odleżyny. Świetnie sprawdzają się w profilaktyce oraz przy istniejących zmianach odleżynowych. Poduszka składa się z komór wypełnionych powietrzem, które przemieszcza się, pozwalając na równomierne odciążenie ciała.

Poduszka pneumatyczna – zalety

Stosowanie poduszki pneumatycznej – przeciwodleżynowej ma wiele zalet, które pozwolą nam zachować dłuższe zdrowie. Między innymi gwarantuje:

  • działanie przeciwodleżynowe,
  • redukcję napięcia mięśni,
  • lepsze krążenie krwi,
  • dobry przepływ powietrza między ciałem a materiałem,
  • idealne dopasowanie poduszki do ciała,
  • komfort i wygodę

Poduszka pneumatyczna – jaką poduszkę kupić?

Poduszki pneumatyczne dostępne na rynku są przeznaczone do bardzo różnych celów.

W sklepie internetowym dlapacjenta.pl możemy zakupić bardzo wiele modelów poduszek pneumatycznych:

Poduszki pneumatyczne da spastyków – które skutecznie zapobiegają odleżynom i zapewniają maksymalny komfort osobom, które nie mogą się poruszać,

Poduszki pneumatyczne na deskę sedesową – śliska górna część pokrowca umożliwia łatwą zmianę pozycji ciała, pozwala także na łatwe utrzymanie higieny, poprzez mycie w detergentach.

Poduszki pneumatyczne na oparcie wózka inwalidzkiego – zapewniające komfortowe siedzenie na wózku inwalidzkim i zapobiegające powstawaniu odleżyn.

Poduszki pneumatyczne urologiczne – z usuniętym rzędem komór, aby wyeliminować ucisk na przewód moczowy,

Poduszki do spania na plecach i boku – umożliwiające komfortowy sen i pełniące funkcje rehabilitacyjną dla kręgosłupa,

Poduszki ortopedyczne dla dzieci – o ciekawym, przyjaznym wyglądzie, klasycznym kształcie, zapewniające zdrowy dla kręgosłupa sen.

Poduszka pneumatyczna – podsumowanie

Poduszki pneumatyczne to świetny wynalazek, przydatny dla bardzo wielu osób i pomocy przy różnych problemach zdrowotnych. Każdy z nas powinien zastanowić się nad zakupem poduszki pneumatycznej, chociażby w ramach profilaktyki. Dbajmy o to, aby zachować zdrowie na długo.