Jak wybrać dobry klin antyrefluksowy?

By admin
1 listopada 2022
3 min read

Refluks to jedna z bardziej dokuczliwych i przykrych dolegliwości jaka pojawia się ze strony naszego układu pokarmowego. Cofanie się treści żołądkowej do przełyku powoduje nieprzyjemne uczucie pieczenia, które nazywamy po prostu zgagą. Leczenie refluksu żołądkowego opiera się głównie na farmakoterapii i zmianie nawyków żywieniowych. Jednocześnie objawy schorzenia pojawiają się także w ciągu nocy i skutecznie mogą wybudzić nas ze snu. Wobec tego zaleca się wykorzystani klina antyrefluksowego. Jednak na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Czym jest klin antyrefluksowy?

Klin antyrefluksowy to jedna z funkcjonalnych poduszek, która wyróżnia się specjalistycznym projektem. Jest ona skonstruowana w taki sposób, by cały czas podczas snu przytrzymywać naszą głowę na odpowiedniej wysokości i jednocześnie zapobiegać cofaniu się treści żołądkowej do przełyku. Klin antyrefluksowy jednocześnie ma zapewnić użytkownikom wysoki komfort i higienę snu. Taka specjalistyczna poduszka często zalecana jest jako wsparcie leczenia i pomoc w minimalizowaniu jego przykrych objawów.

Jak wybrać odpowiedni klin antyrefluksowy dla dorosłych?

Korzystanie z klina antyrefluksowego jest pozytywnie zaopiniowane przez wielu specjalistów i osób, zmagających się z tym przykrym schorzeniem. Wobec tego śmiało można stwierdzić, że jest on nieocenionym wsparciem podczas terapii i leczenia, a także skutecznie zapobiega cofaniu się treści pokarmowej do przełyku. Jednocześnie warto wiedzieć, w jaki sposób można wybrać klin antyrefluksowy dla dorosłych, by odpowiednio spełnił on swoją rolę. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na:

  • producenta- klin antyrefluksowy dla dorosłych to poduszka specjalistyczna produkowana głównie do celów medycznych. Wybór odpowiedniego producenta jest gwarancją wysokiej jakości i efektywnego działania.
  • rozmiar- klin antyrefluksowy dla dorosłych powinien być dopasowany pod względem rozmiaru do anatomii użytkownika. Ma on bowiem wspierać odpowiednie ułożenie ciała i chronić przed ewentualnymi dolegliwościami bólowymi kręgosłupa.
  • wypełnienie- najlepszym rozwiązaniem dla dorosłych będą kliny antyrefluksowe z wypełnieniem z pianki poliuretanowej wysoko sprężystej lub memory foam.

Powyżej wymienione wskazówki z pewnością pomogą nam wybrać najlepszy klin antyrefluksowy dla dorosłych użytkowników.

Jaki powinien być klin antyrefluksowy dla dzieci?

W przypadku małych dzieci przypadłość jaką jest refluks może głównie pojawiać się w wyniku nieodpowiednio ukształtowanego przełyku. Wobec tego, wybierając klin antyrefluksowy dla dzieci, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy rzeczywiście będzie on wspierał prawidłowe ułożenie główki i kształtowanie się przełyku najmłodszych. Dodatkowo powinien być on wykonany z pianki o średniej twardości, by zapewnić dziecku wygodę i komfort podczas snu. Warto zwrócić uwagę również na to, by klin antyrefluksowy dla dzieci był odpowiednio dopasowany pod względem rozmiaru, a także wspierał poprawne funkcjonowanie układu pokarmowego u naszych pociech.