Materace dla par o różne wadze – jak wybrać najlepszy?

By admin
In zdrowie
23 sierpnia 2022
3 min read

Materace dla par o różnej wadze – w jaki sposób wybrać najlepszy, który spełni oczekiwania i będzie wygodny? Przede wszystkim należy pogodzić potrzeby oraz wymagania każdej z osób o różnej masie ciała oraz różnych predyspozycjach. Należy zadbać wówczas odpowiednią wielkość materaca przyczyny rodzaj wypełnienia, a także jego twardość.

Idealny materac dla dwojga

Spanie we dwoje może przynosić wiele korzyści. Przede wszystkim obniża się poziom kortyzolu, który jest hormonem stresu. Nierzadko jednak partner lub partnerka posiada nawyki, na przykład głośne chrapanie lub wstawanie w nocy, które mogą utrudniać wspólne zdanie oraz obniżać komfort snu. W takiej sytuacji można rozważyć zakup dwóch łóżek oraz dwóch oddzielnych materacy, które będą dostosowane do potrzeb każdej z osób. Kupując materac należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Jest to między innymi twardość podłoża, rodzaj wypełnienia oraz rozmiar produktu. Właściwie dobrany materac nie może być zbyt twardy ani też zbyt miękki. Co ważne musi być odpowiednio długi, aby nogi nie wystawały spoza krawędź łóżka. Istotny jest także dobór szerokości materaca, zwłaszcza w sytuacji, kiedy każdy z partnerów preferuję spanie w innej pozycji. Dlatego wybierając materac dla dwojga osób o różnej wadze należy pamiętać aby wybierać produkty z łatwo zdejmowanym pokrowcem. Dzięki czemu ich czyszczenie może przebiegać bardzo łatwo w pralce z wykorzystaniem wysokiej temperatury. Pozwala to na usunięcie większości alergenów, a także drobnoustrojów chorobotwórczych.

Jak dobrać twardość materaca dla dwóch osób o różnej wadze?

Podczas wyboru twardości materaca uwzględnia się wagę osób, które mają z niego korzystać. Istnieje kilka rodzajów materacy, o twardości od H1 do H5. Najwyższą popularnością cieszą się materace H2 oraz H3. Najczęściej materac posiadający twardość H1 jest dedykowany osobom o szczupłej sylwetce, które ważą poniżej 60 kg. Z kolei produkty H2 to idealny wybór dla tych, których masa ciała wynosi w przedziale od 50 do 80 kg. Warto brać także pod uwagę, że tego typu produkty nie zawierają dodatkowych zabezpieczeń. Tym samym w przypadku wyższej wagi może dochodzić do ich odkształcenia się. Materac z twardością H3 jest idealny dla osób ważących od osiemdziesięciu do aż 100 kg. Z kolei dla osób o niższej wadze może być on zbyt twardy oraz spowodować problemy z kręgosłupem i układem krążenia.

Jak dobrać materac idealny dla pary?

Jeżeli spanie we dwoje sprawia przyjemność i satysfakcję nie warto rezygnować z niego nawet w przypadku, kiedy partnerzy posiadają zróżnicowaną wagę. W takiej sytuacji można zdecydować się na jedną z poniższych rozwiązań. Można zatem kupić dwa osobne materace posiadające różną twardość, które będą połączone pokrowcem lub jeden materac wspólny, który posiada warstwową budowę. Tego typu warstwowa budowa sprawia, że wypoczynek jest komfortowy nawet w przypadku osób, które mają dużą różnicę w wadze. Warto wybierać materace hybrydowe, składające się z kilku warstw i wyróżniające się doskonałą wytrzymałością.