Poduszka dla ciężarnej – jak wybrać najlepszą?

By admin
23 września 2022
4 min read

Ciąża może być stresującym czasem, zwłaszcza gdy jesteś zmęczona i jest Ci nie wygodnie. Wybór odpowiedniej poduszki dla Twoich potrzeb jest niezbędny, aby pomóc Ci lepiej spać w nocy. Każda osoba ma swoje własne preferencje, jeśli chodzi o poduszki, więc znalezienie odpowiedniej może być wyzwaniem.

Komfort kobiety w ciąży to priorytet

Twój komfort jest najwyższym priorytetem podczas ciąży. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią poduszkę, ponieważ ma ona wpływ na ogólny stan zdrowia.

Kobieta w ciąży powinna czuć się komfortowo, dzięki czemu ciało może szybciej się regenerować i lepiej spać w nocy. Poduszka powinna być miękka i wygodna, o odpowiedniej wysokości, tak aby wspierała jednocześnie plecy, brzuch i szyję.

Najlepszy rodzaj poduszki dla kobiet w ciąży to taki, który zapewnia wsparcie dla pleców, brzucha i głowy jednocześnie, gdy śpią w łóżku, na kanapie lub krześle przez cały okres ciąży, zwłaszcza w późnym okresie ciąży, gdy mają trudności z zasypianiem z powodu pewnego dyskomfortu związanego z posiadaniem dziecka w swoim ciele.

Rodzaj poduszki dobierany jest indywidualnie

Rodzaj poduszki dobierany jest indywidualnie, ponieważ zależy od wielkości i kształtu ciała — kobieta w ciąży potrzebuje specjalnej poduszki w czasie ciąży. Poduszka ortopedyczna pomoże złagodzić ból pleców lub utrzymać kręgosłup w naturalnej pozycji.

Najczęstsze typy poduszek dla ciężarnej to:

  • Poduszki miękkie — zapewniają komfort podczas snu i nie wymagają wiele wysiłku, aby zmienić ich położenie pod głową lub szyją
  • Poduszki twarde z pianką pamięciową — równomiernie rozkładają ciężar; są one dobre dla ciężarnych z problemami szyi
  • Poduszki klinowe — mogą być używane jako dodatkowe wsparcie dla podparcia nóg lub ramion podczas leżenia

Podczas korzystania z poduszki klinowej, pamiętaj, aby umieścić swoje nogi pod kątem, który czuje się komfortowo dla Ciebie. Najlepiej, jeśli możesz dostosować swoje ciało tak, aby jedna noga była podparta na górze lub poniżej drugiej nogi — powinno to pomóc odciążyć plecy i umożliwić lepsze krążenie w biodrach i nogach.

Jak długo możemy jej używać?

Poduszki dla kobiet w ciąży są przeznaczone do stosowania w czasie ciąży i karmienia piersią. Poduszki mogą być używane przez około trzy miesiące, jeśli używasz ich codziennie. Jeśli używasz poduszki tylko od czasu do czasu, wtedy można mierzyć jej trwałość w latach.

Materiał, z którego wykonana jest poduszka, również odgrywa ważną rolę w jej żywotności. Na przykład materiały z bawełny i mikrofibry są trwalsze niż poliestrowe czy piankowe.

Poduszki podtrzymujące brzuch

Poduszka podtrzymująca brzuch to poduszka, która zapewnia wsparcie dla brzucha podczas leżenia na boku. Poduszka podchodzi wysoko i wspiera dolną część ciała kobiety w ciąży. Ten rodzaj poduszki podtrzymującej ciążę jest niezwykle przydatny podczas wszystkich faz ciąży, w tym podczas przechodzenia przez poród.

Pomaga zapobiegać bólom, które mogą być spowodowane przez zbyt długie spanie w jednej pozycji, zwłaszcza jeśli jesteś w ciąży bliźniaczej lub trojaczej! Odpowiednia poduszka dla ciężarnej zapobiega także kwaśnemu refluksowi, który może się przydarzyć podczas ciąży.

Podsumowanie

Na poduszkę można zdecydować się również w czasie ciąży, lub po porodzie. W tym przypadku będzie ona przydatna zarówno dla przyszłej mamy, jak i jej zdrowia. Poduszka dla ciężarnej jest zalecana, aby zapewnić wsparcie i komfort podczas snu. Pomoże rozluźnić mięśnie i zmniejszyć ból w okolicy pleców.