Jak spać na poduszce ortopedycznej?

By admin
29 października 2020
3 min read

Bóle kręgosłupa i głowy są niestety coraz częstszymi dolegliwościami, które towarzyszą zaraz po przebudzeniu. Aby uniknąć tych nieprzyjemności i rozwiązać problemy z zasypianiem warto postawić nie tylko na ortopedyczne poduszki do spania, ale również wypracować odpowiednią pozycję podczas snu.

Prawidłowa pozycja podczas snu

Spanie na profesjonalnej poduszce ortopedycznej jest bardzo proste i przyjemne. Kluczem do sukcesu jest przestrzeganie kilku podstawowych zaleceń. W pierwszej kolejności należy skupić się na prawidłowym ułożeniu poduszki. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że poduszki medyczne powinny stanowić idealne podparcie dla kręgosłupa szyjnego, a nie dla głowy. Prawidłowe ułożenie ciała w dużej mierze zależy od preferowanej pozycji podczas snu. Osoby, które wolą spać na plecach, powinny bok poduszki ortopedycznej umieścić pod głową z niższą wysokością. Osoby, które z kolei zasypiają na boku, powinny poduszkę ułożyć w odwrotnym kierunku. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że strona o większej wysokości powinna być ułożona w kierunku ciała. W dużej mierze to właśnie dzięki takiemu ułożeniu rolka zajmie wolną przestrzeń między głową a szyją. Tylko maksymalnie rozluźnione mięśnie pozwolą optymalnie wykorzystać sen.

Jaką poduszkę ortopedyczną warto wybrać?

Zakupienie porządnych poduszek medycznych nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza że oferta na rynku jest bardzo szeroka i różnorodna. Każdy człowiek ma nieco inną budowę ciała, dlatego też próżno szukać uniwersalnych poduszek ortopedycznych, które każdemu przypadną do gustu. Najważniejszym parametrem jest oczywiście dobranie odpowiedniej wysokości. Dla osób o drobnej budowie ciała zdecydowanie najlepszym wyborem będą niższe poduszki medyczne o wysokości od 10 do 12 cm. Osoby, które z kolei mogą pochwalić się większą posturą ciała i większą masę, powinny postawić na poduszki o wysokości od 12 do 14 cm.

Wysokiej jakości materiał zagłówka

Ortopedyczne poduszki do spania muszą być oczywiście wykonane z odpowiednich materiałów, dzięki czemu spełniać będą swoje podstawowe zadania. W dzisiejszych czasach większość producentów korzysta z wypełnienia w postaci specjalnej pianki poliuretanowej sprężystej. Godne polecania są także poduszki ortopedyczne z pianki termoplastycznej. Oba wypełnienia zapewniają optymalne podparcie dla szyi i głowy, dzięki czemu można całkowicie zlikwidować napięcia i zmęczenie ramion. Wymienione materiały mogą pochwalić się także dużą wytrzymałością i zwiększoną odpornością na odkształcanie.