Czy poduszka z łuski gryki wpływa na jakość snu?

By admin
3 lutego 2021
3 min read

Łuska gryczana to bardzo stary, całkowicie naturalny materiał, który ostatnio został odkryty na nowo. Obecnie popularne są wykonane z niej poduszki oraz materace. Czym się charakteryzuje łuska gryki i wypełnione nią akcesoria? Czy poduszki wykonane w ten sposób są zdrowsze od normalnych? Czy wpływają na jakość snu?

Najważniejsze właściwości łuski gryczanej

 

Gryka jest rośliną zaliczaną tradycyjnie do zbóż, choć z prawdziwymi zbożami nie jest w żaden sposób spokrewniona. Z jej ziaren powstaje bardzo popularna w naszym kraju kasza gryczana. Ubocznym produktem w procesie jej wytwarzania jest natomiast łuska gryczana. Czym się ona charakteryzuje? Zbudowana jest z kompleksu celulozowo – ligninowego, dzięki czemu materiał ten jest bardzo chłonny. Nie ulega przy tym rozkładowi pod wpływem wilgoci, co znaczy, że posiada świetne właściwości chłonne, dzięki czemu nasza skóra jest w czasie snu sucha, a zaabsorbowany pot odparowuje bez szkody dla samej poduszki. Ważnym składnikiem łuski gryczanej są również taniny, które znajdują się tu w dużej koncentracji. Dzięki temu łuska jest odporna na rozwój bakterii, grzybów i innych, szkodliwych mikroorganizmów, co sprawia, że jest bezpieczna dla alergików i nie przybiera z czasem nieprzyjemnego zapachu. Łuski gryczane zawierają też bardzo dużą ilość rutyny, której obecność może pozytywnie wpływać na układ odpornościowy. Wszystkie te cechy sprawiają, że łuska gryczana jest idealnym materiałem do wypełniania poduszek. Poleca się ją przede wszystkim alergikom.

 

Poduszka z łuski gryki – doskonałe oparcie dla mięśni karku

 

Poduszka z łuski gryki do spania to oczywiście nie tylko rozwiązane dla alergików, ale również wszystkich tych, którzy do dobrego snu potrzebują poduszek wysokiej jakości. Skorzystają z niej osoby cierpiące na problemy z mięśniami karku i barków, kręgosłupem i bólami głowy. Poduszki takie sprawdzają się równie dobrze, jak wysokiej jakości poduszki ortopedyczne, są przy tym jednak wykonane z materiałów całkowicie naturalnych, a ich cena jest wyraźnie niższa. Łuski gryki w czasie snu przesypują się swobodnie, ale nie zbijają, dzięki czemu poduszka zapewnia dobre oparcie przez całą noc. Warto przy tym pamiętać, że gryczane łuski o nieregularnych kształtach łagodnie masują skórę głowy i twarzy podczas snu. Doskonale wpływa to na jej ukrwienie, a także przynosi relaks i odprężenie. Biorąc pod uwagę wszystkie właściwości tego rodzaju poduszek, z całą pewnością można powiedzieć, że nie tylko wspomagają zdrowy i spokojny sen, ale wśród produktów o takich właściwościach są jednymi z najlepszych.