Czy poduszka ortopedyczna może pomóc w walce z bólem kręgosłupa?

By admin
23 stycznia 2021
3 min read

Sen jest najważniejszą potrzebą fizjologiczną każdego człowieka. Wystarczą jego niewielkie deficyty, aby szybko odczuć pogorszenie samopoczucia i zaobserwować różne nieprzyjemne objawy zdrowotne. Jedna nieprzespana noc potrafi zepsuć cały następny dzień, a przy chronicznym niewysypianiu się można już mówić o poważnych problemach ze zdrowiem. To właśnie dlatego niezwykle ważne jest stworzenie sobie komfortowych warunków do nocnego wypoczynku. Duże znaczenie ma to, na czym leży głowa i reszta ciała. Wygodny materac i dobrze dobrana poduszka pod głowę to podstawa, o którą należy bezwzględne zadbać.

Ortopedyczna poduszka a ból kręgosłupa – czy można liczyć na zredukowanie nieprzyjemnych dolegliwości?

Wiele osób boryka się z dolegliwościami ze strony kręgosłupa, szczególnie w odcinku lędźwiowym i szyjnym. Przyczyn bólu może być wiele, a jedną z nich jest spanie na niewygodnym materacu i poduszce. Kierowanie się wyłącznie rozmiarem przy wybieraniu poduszki pod głowę nie jest dobrym pomysłem. Znaczenie ma jej kształt, twardość. Dobrze dobrana poduszka będzie dostosowywała się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. W przeciwnym razie mięśnie będą w ciągłym napięciu, może dojść do różnych zwyrodnień kręgosłupa, łącznie z jego skrzywieniem. Warto pomyśleć nad zakupem poduszki ortopedycznej, która została zaprojektowana w taki sposób, aby odciążyć odcinek szyjny kręgosłupa, czyli pozwolić na utrzymanie go w prawidłowej pozycji. Wpłynie to korzystnie zarówno na krążki międzykręgowe, jak również na mięśnie i więzadła. Śpiąc na takiej wyprofilowanej poduszce, można mieć pewność co do tego, że nocny wypoczynek będzie zdecydowanie bardziej regenerujący. Zrelaksowane ciało to wypoczęty organizm.

Dlaczego warto wybrać poduszkę ortopedyczną?

Ortopedyczne poduszki pod głowę to świetne rozwiązanie dla każdego – szczególnie dla osób borykających się z różnymi schorzeniami kręgosłupa. Gwarantują one optymalne podparcie dla kręgów szyjnych, co zapobiega bólowi lub go niweluje. Tego typu poduszki można polecić wszystkim, niezależnie od tego w jakiej pozycji lubią spać, bo zawsze zapewnią one optymalne podparcie dla głowy, szyi i kręgosłupa. W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów poduszek ortopedycznych, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie się do sklepu ze sprzętem medycznym, gdzie na podstawie rozmowy ze specjalistą zostanie dobrany odpowiedni model. Poduszki ortopedyczne mogą być wykonane z pianki poliuretanowej lub termostatycznej. W celach profilaktycznych, gdy nie odczuwa się dolegliwości bólowych, wystarczy poduszka poliuretanowa. Przy bolącej szyi i barkach pomoże model z pianki termoplastycznej, który idealnie dopasowuje się do ciała, gdyż reaguje na jego temperaturę.