Czy poduszka może pomóc w walce z chrapaniem?

By admin
21 kwietnia 2022
3 min read

Bardzo wiele osób boryka się z niezwykle uprzykrzającą życie przypadłością, a mianowicie chrapaniem. O ile niejednokrotnie sami nie słyszymy dziwnych odgłosów podczas snu, o tyle nasze drugie połówki nierzadko spędzają bezsenną noc u naszego boku, ze względu na głośne chrapanie. Co więcej, rano mamy spierzchnięte usta, jesteśmy rozdrażnieni i niewyspani. Naprzeciw oczekiwaniom wielu z nas wychodzi poduszka, która pomaga w walce z chrapaniem. Przyjrzyjmy się jej z bliska.

Leczenie chrapania

W pierwszej kolejności należy przedstawić, na czym polega leczenie chrapania. Śpiąc wszystkie nasze mięśnie rozluźniają się, w tym mięśnie gardła. Cień gardła zwęża się. Zwężone ściany w naszym gardle, podczas przepuszczania powietrza zaczynają drgać. Stąd właśnie bierze się chrapanie. Leczenie chrapania opiera się na zredukowaniu blokady kanałów oddechowych. Warto zająć się dolegliwością chrapania jak najwcześniej, ponieważ nie leczone może prowadzić do zaburzeń oddychania bądź nocnych bezdechów.

Na czym polega działanie poduszki w walce z chrapaniem?

Specjalistyczna poduszka przeznaczona dla osób cierpiących na uporczywą dolegliwość chrapania ustawia głowę w takiej pozycji, która zawieszka odległość pomiędzy naszym gardłem a językiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, polepsza się drożność naszych dróg oddechowych oraz niweluje się drgania ścian gardła. Poduszka podpiera także kręgosłup szyjny oraz ramiona, dzięki czemu poprawia się cała jakość naszego snu.  Dzięki temu chrapanie bardzo szybko ustępuje, a my oraz nasi partnerzy budzą się wypoczęci i pełni sił do działania.

Szeroka różnorodność wyboru modeli poduszek

Poduszka do chrapania bezsprzecznie jest w stanie pomóc nam zwalczyć chrapanie. By idealnie dopasować się do indywidualnych potrzeb każdego z nas, na rynku dostępnych jest co najmniej kilkanaście różnych modeli. Są to produkty ortopedyczne, opracowane przez specjalistów. Medyczne certyfikaty są najlepszym potwierdzeniem jakości oraz skuteczności działania.

Różnego rodzaju modele przeznaczone są do różnych, ulubionych pozycji snu, w których najczęściej zasypiamy. Gwarantuje to odpowiednie wyprofilowanie. Do naszej dyspozycji pozostaję także różna twardość produktów. Poduszki posiadają też różne wykonanie, co najczęściej warunkuje ich cenę. Wybór konkretnej poduszki zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i upodobań.

Pamięć kształtu – idealne dopasowanie do Twojego ciała

Poduszki pomagające zwalczyć chrapanie najczęściej wykonane są z pianki poliuretanowej, która charakteryzuje się tzw. pamięcią kształtu. Co więcej, pianka jest miękka, dzięki czemu będzie trafionym wyborem dla osób, które nie lubią twardego podłoża do snu. Pianka zapamiętuje układ naszego kręgosłupa i głowy, dzięki czemu perfekcyjnie dopasowuję się do kształtu i ułożenia naszego ciała, co jest gwarancją dobrego snu. By zniwelować problem chrapania bądź znacznie go ograniczyć, niektóre poduszki pochylone są do przodu.

Wybierz najlepiej dopasowany model poduszki ortopedycznej pomagającej w walce z dolegliwością chrapania, i ciesz się z pięknych poranków pełnych energii.