Czy poduszka może mieć wpływ na jakość naszego snu?

By admin
28 grudnia 2020
3 min read

Każdy człowiek, by móc należycie funkcjonować i nie nadwyrężać zdrowia i samopoczucia powinien się wysypiać. W przypadku osób dorosłych, najbardziej optymalna dawka snu wynosi 7-8 godzin. Zdarzają się jednak przypadki, w których zmęczenie pojawia się nawet po 10 czy 12 godzinach nieprzerwanego snu. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, jednak jak się okazuje, jedną z występujących najczęściej jest niezbyt wygodna poduszka.

Jak jakość poduszki wpływa na komfort snu?

Wiele osób błędnie zakłada, że nie ma znaczenia to, jaką poduszkę wybierze do snu. To spory błąd, ponieważ jej jakość i konstrukcja ma bardzo duży wpływ na to, czy sen będzie komfortowy i pozwoli zregenerować organizm czy też nie. Dlatego też bardzo często należy się zastanowić nad zakupem dobrej jakości poduszki, która będzie świetną inwestycją w komfortowy sen i zdrowie, a to przecież wartości bezcenne. Dobra poduszka powinna być anatomicznie dopasowana do ciała, co pozwoli między innymi na wyeliminowanie dolegliwości bólowych występujących w obrębie karku i szyi. Poduszka do spania w takim przypadku nie może być najtańszym przypadkowym wyborem, w przeciwnym wypadku pozbycie się tych niekomfortowych dolegliwości nie będzie możliwe.

Czy poduszka medyczna to dobre rozwiązanie?

Specjaliści polecają stosowanie przede wszystkim poduszek anatomicznych oraz propedeutycznych. To jedyny typ, który bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu szyi oraz karku, co zapewnia komfortowy i co najważniejsze efektywny sen, pozwalający na wypoczynek i regenerację.  Dodatkowo, ze względu na swój kształt, wypełnienie oraz zastosowany materiał, poduszki pozwalają na utrzymanie kręgosłupa w dobrej kondycji. Bardzo często poduszki ortopedyczne mają regulację wysokości oraz twardości, co jest rozwiązaniem bardzo dobrym, pozwalającym na ich idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika. Kolejnym bardzo istotnym atutem zarówno poduszek ortopedycznych jak i anatomicznych jest fakt, że są one bezpieczne w stosowaniu nawet przez osoby zmagające się z alergią (często niestety nie można powiedzieć o zdecydowanej większości tańszych modeli, o kiepskiej jakości wypełnienia). Wiele osób jednak przy pierwszym użyciu dość sceptycznie podchodzi do kwestii użytkowania takich poduszek. Tak naprawdę choć pierwsze wrażenie może być nieco dziwne (na pewno jednak nie bolesne), to do tego rodzaju poduszek po prostu trzeba się przyzwyczaić, aby docenić to, jak komfortowy wypoczynek zapewniają.