Poduszki i wałki z siemienia lnianego – sprawdź ich właściwości i wpływ na nasze zdrowie

By admin
8 kwietnia 2021
3 min read

Odpowiedni dobór poduszki do snu czy wypoczynku w ciągu dnia jest kluczowy dla zachowania dobrego zdrowia, a także jakości samego relaksu. Jednym z rozwiązań, które jest opcją stosunkowo nową na rynku, są wałki oraz poduszki z siemienia lnianego. Kiedy warto je stosować i czy są bezpieczne dla każdego?

Poduszka z naturalnym wypełnieniem to bezpieczeństwo

Dzięki zastosowaniu naturalnych składników w wypełnieniu, poduszki z siemienia lnianego są w pełni bezpieczne dla osób, które je użytkują. Ryzyko wywołania podrażnienia czy alergii jest istotnie ograniczone i może wystąpić jedynie w sytuacji, kiedy osoba korzystająca z poduszki jest po prostu uczulona na siemię lniane (to jedna z rzadszych alergii).

W połączeniu z naturalną, bawełnianą poszewką, poduszka wypełniona siemieniem lnianym może okazać się świetnym wyborem dla alergików, a także osób o szczególnie wrażliwej skórze.

Wsparcie dla skóry

Wałki z siemienia lnianego, a także poduszki z tym samym wypełnieniem są polecane osobom z problemami skórnymi. Dzięki delikatnemu działaniu nawilżającemu, siemię może pomóc w walce ze zmianami na skórze, w tym przesuszeniami. To oznacza, że poduszki z siemieniem mogą okazać się dobrym rozwiązaniem na przykład dla osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry.

Warto nadmienić, że siemię lniane znajdujące się w poduszkach może wykazywać również delikatnie działanie zmiękczające i odżywiające naskórek, a część źródeł wskazuje, że siemię w tej formie jest także środkiem przeciwzapalnym o nieznacznej sile działania.

Idealny wybór na lato

Siemię lniane wykazuje właściwości obniżające temperaturę ciała. To oznacza, że poduszki z tego typu naturalnym wypełnieniem sprawdzą się doskonale w okresie letnim jako środek przeciwdziałający nadmiernemu poceniu. Są szczególnie polecane osobom, które napotykają znaczne trudności w samodzielnym obracaniu się w łóżku.

Odleżyny a poduszki z siemienia

Poduszka z siemienia lnianego na odleżyny może okazać się doskonałym pomysłem. Dzięki temu, że siemię przemieszcza się przy każdym, nawet delikatnym ruchu, jest świetnym środkiem wspierającym w profilaktyce odleżyn. Wałek czy poduszka dopasowują się do kształtu ludzkiego ciała, a jednocześnie zapewniają odpowiednią wentylację. Dzięki temu mogą stanowić doskonały element wyposażenia dla osób nieprzemieszczających się samodzielnie.

Jak widać, poduszki z siemienia lnianego posiadają szereg właściwości, dzięki którym mogą być wsparciem w leczeniu rozmaitych schorzeń. Warto pamiętać, że poduszek nie wolno wystawiać na bezpośrednie działanie silnego słońca, a także pozostawiać w wilgotnym otoczeniu.