Masz problemy ze snem? Sprawdź, czy Twój materac i poduszka są dobrej jakości!

By admin
22 października 2021
3 min read

Dobrze jest się wyspać! Mocny, twardy i co najmniej sześciogodzinny sen to podstawa dbania o zdrowie i optymalną odporność organizmu. Na jakość snu wpływa bardzo często stan posiadanej pościeli. Które modele wybrać, by móc cieszyć się naprawdę komfortowym snem?

 

Przyjemna atmosfera w sypialni

 

Aby jakość snu stała na najwyższym, możliwym poziomie, trzeba przede wszystkim zadbać o prawidłowo dobrany materac. Optymalnym i dość innowacyjnym rozwiązaniem pozostają materace termoplastyczne, które dostosowują swój kształt do ciała człowieka na skutek oddziaływania jego ciepła. Najlepsze modele posiadają aż siedem stref podparcia, z których każda może być ukształtowana zgodnie z aktualnymi potrzebami użytkownika. Sednem tych materacy jest specjalna pianka, która nie tylko optymalizuje swój kształt, ale też – co równie ważne – zapewnia maksymalną wentylację całego układu. Całość jest rzecz jasna wsparta przez wytrzymałe sprężyny, które idealnie przekazują nacisk poszczególnych partii ciała.

 

O poduszkach słów kilka

 

Nie wszyscy wiedzą o tym, jak poduszka wpływa na jakość snu. Ważną kwestią jest np. jej wysokość, którą należy dostosować do wymagań anatomicznych użytkownika. Najlepsza poduszka to ta, przy której kręgosłup jest prosty i odciążony. Jeśli lubimy spać na boku, to najlepszym rozwiązaniem będzie w miarę wysoka poduszka zapewniająca odpowiednią twardość. Z kolei osoby śpiące na brzuchu (to niezbyt zdrowa pozycja) powinny zadbać o możliwie najniższą poduszkę, by nie obciążać w ten sposób kręgosłupa.

 

Wypełnienie poduszki – co warto wiedzieć?

 

Niezależnie od przyjętej przez człowieka pozycji, dobre poduszki do spania powinny posiadać naturalne wypełnienie. Pierze i puch łatwo się układają i dostosowują do kształtu i rozmiaru głowy. Z kolei wkład syntetyczny to idealne rozwiązanie dla osób, które cierpią na alergię. Co więcej, produkt ten można z łatwością prać w pralce i suszyć w suszarce (zgodnie z przyjętymi przez producenta zaleceniami). Dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w poduszki specjalistyczne, których wkład jest wyprodukowany z pianki lub lateksu. Do tej grupy zaliczają się przede wszystkim poduszki ortopedyczne, które zapewniają optymalne podparcie kręgów szyjnych. Jest to też doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią komfortowo spać na boku.

 

Reasumując, wybór odpowiedniej poduszki to klucz do lepszego jakościowo snu. Trzeba jednak pamiętać, że sama poduszka „łóżka nie czyni”, dlatego wybór optymalnego materaca jest pod tym względem równie ważny, a może nawet i najważniejszy.