Jak wybrać poduszkę przeciwodleżynową?

By admin
30 kwietnia 2021
3 min read

Nieustanne przebywanie w pozycji leżącej prowadzi do bardzo przykrych konsekwencji zdrowotnych. U wielu osób bardzo często pojawiają się bolesne odleżyny. Warto zatem zadbać o to, aby każda osoba przykuta do łóżka była wyposażona w odpowiednią poduszkę przeciwodleżynową.

Jak wybrać dobrą poduszkę przeciwodleżynową?

Poduszki na odleżyny to produkty przeznaczone przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych, które są podatne na powstawanie odleżyn. Doskonale sprawdzają się także w przypadku osób pracujących nieustannie w pozycji siedzącej oraz cierpiących na uciążliwe bóle kręgosłupa.

Dobrym wyborem są naturalne poduszki przeciwodleżynowe, które to posiadają bardzo dobroczynne działanie. Zapewniają one lepszy przepływ krwi, redukują nacisk podłoża na kręgosłup, przez co w dużym stopniu neutralizują ból oraz zapewniają wysoki komfort podczas leżenia oraz siedzenia.

Decydując się na zakup warto zawsze wybrać taką poduszkę, która jest wykonana z delikatnego oraz przyjemnego dla skóry materiału. Taka poduszka bowiem nie podrażnia naskórka oraz nie powoduje bolesnych otarć. Ponadto dobrze przepuszcza powietrze oraz jest odporna na ewentualne zabrudzenia. Każda wysokiej jakości poduszka na odleżyny potrafi idealnie dopasować się do kształtu ciała. Nawet po długim czasie nie wygniata się oraz nie traci swoich właściwości. Można z niej zatem korzystać przez długie lata.

Z jakich tworzyw wykonywane są poduszki na odleżyny?

Poduszki przeciwodleżynowe są bardzo komfortowe podczas użytkowania. Potrafią one zapewnić stabilne podparcie w każdej przyjmowanej przez chorego pozycji. Obecnie wybór poduszek przeciwodleżynowych jest ogromny. Różnią się one pomiędzy sobą kształtem, kolorem oraz tworzywem, z którego zostały wykonane.

Dziś na rynku powszechnie dostępne są poduszki wykonane nie tylko z pianki poliuretanowej, lecz także z tworzywa w postaci żelu. Te drugie, ze względu na skomplikowany proces produkcji zazwyczaj są droższe. Z kolei jeśli chodzi o poduszki wykonane z pianki poliuretanowej to są one znacznie tańsze i zazwyczaj mają kwadratowy lub prostokątny kształt. Ich cechą charakterystyczną jest niejednolita powierzchnia, która jest pocięta i przypomina jeża lub gofra.

Naturalna poduszka z łuski gryki – doskonały wybór na lata

Dobrym wyborem są naturalne poduszki wypełnione łuską gryki. Doskonale sprawdzają się one u tych osób, które od dłuższego czasu nie mogą wstawać z łóżka. W takiej sytuacji ciało wiotczeje i jest narażone na odleżyny. I właśnie, aby do tego nie dopuścić warto wyposażyć chorego w poduszkę wypełnioną łuską gryki. Te wysokiej jakości akcesoria medyczne charakteryzują się tym, że zapewniają właściwą cyrkulację powietrza oraz uniemożliwiają przegrzanie się skóry.

Pod wpływem ruchów wykonywanych przez leżącą osobę łuski przemieszczają się i dzięki temu nie powodują zastoin limfy. Ponadto nie blokują naczyń włosowatych w skórze. Ta cenna właściwość łuski gryki umożliwia dostateczne ukrwienie oraz dotlenienie tych miejsc, które są narażone na odleżyny.

Każda poduszka z łuski gryki jest antyalergiczna oraz posiada bardzo przyjemny zapach. Jej dużą zaletą jest to, że jest dostatecznie ciepła zimą oraz chłodna latem. Dzięki temu potrafi ona zapewnić każdemu choremu maksymalny komfort, bez względu na panującą temperaturę otoczenia.